Close

Biżuteria filcowa w technice na mokro i sucho

Dla kogo

Filcowanie stało się niezwykle popularną formą rozrywki i rozwoju artystycznego. Filcować mogą zarówno dzieci, jak i dorośli. Praca z wełną nadaje nieograniczone możliwości tworzenia formy, rozwija wyobraźnię i zdolności manualne.

Warsztat jest dla wszystkich, którzy pragną zgłębić sztukę wykonywania biżuterii w technice filcowania. Jest to niezwykle prosta technika, która pozwala na własnoręczne zrobienie oryginalnych i modnych ozdób. Za pomocą niewielu narzędzi prace można wykonywać także w domu, bez specjalnego stanowiska do pracy. Warsztat jest przeznaczony dla osób początkujących oraz takich, które pierwsze kroki mają za sobą i chcą nauczyć się wykonywania biżuterii filcowej.

Co zrobimy

W czasie kursu słuchacze wykonują dwie prace – naszyjnik, i kolczyki, które po wykonaniu zabierają ze sobą.

Czego się nauczymy

W trakcie zajęć uczestnicy uczą się wykonywania elementów w technice filcowania na mokro i na sucho, które zostaną wykorzystane do wykonania biżuterii z kulek, przy użyciu surowej wełny i narzędzi do filcowania.

Ponadto uczestnicy zapoznają się z materiałami, produktami i narzędziami, potrzebnymi do wykonywania biżuterii. Nauczymy Was, jak przygotować się do samodzielnej pracy, jak zorganizować stanowisko, przygotować listę zakupów i gdzie zakupić potrzebne produkty.

Następnie poznamy zasady łączenia i techniki montażowe.

Plan zajęć:

  • organizacja warsztatu pracy – materiały, produkty, narzędzia, organizacja nauka tworzenia elementów,
  • krótkie omówienie wykorzystywanych narzędzi i materiałów – igły, podkładki, wełny,
  • krótki opis różnych technik filcowania: na mokro, na sucho na tkaninie (ze wszystkimi technikami można się zapoznać na kolejnych warsztatach),
  • zaprojektowanie kompozycji, przygotowanie kwiatów, kulek, dredów itp.,
  • nauka tworzenia elementów biżuterii – ogniwek, szpilek, łączenia elementów, zapięć, łączników, separatorów itd.
  • połączenie elementów i wykończenie prac.

Co otrzymamy w ramach ceny

  • materiały i narzędzia niezbędne do wykonania prac,
  • wykonane prace.

Czas trwania

4-5 godziny

Cena

160,00 zł/ os.